
| Design | nadelfreie Kanüle |
|---|
| Length of product | 49 mm |
|---|
| Product material | Polyethylene therephthalate (PET) |
|---|---|
| Colour of product | translucent |
| Pyrogen-free | no 14.1219 |
|---|---|
| Lot or serial number | Lot number |
| Minimum order qty. | 1000 |
|---|---|
| Type of inner packaging | Individually packed |
| Pcs. / inner box | 100 |
| Pcs. / box | 1000 |
| Pcs. / pallet | 80000 |
| Depth of box | 268 mm |
| Width of box | 81 mm |
| Height of box | 71 mm |
| Depth of case | 373 mm |
| Width of case | 178 mm |
| Height of case | 287 mm |
| Case volume | 0,0191 cbm |
| Weight of case | 2,51 kg |
| EAN of inner box | 4038917432177 |
| EAN of outer box | 4038917432160 |
| Manufacturer | Sarstedt |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | No |
| Technical Tips | No |