| Order number | 60.614.015 |
|---|---|
| Product description | Tube 2.5 ml, 75 x 13 mm, with false bottom, round, PP, with injected graduation from 1.0 to 2.5 ml, without cap, 500 pieces in the StackPack |
| Graduation | Yes |
|---|---|
| Design | Rounded |
| Base shape | Rounded false bottom |
| Sample volume | 2,5 ml |
|---|---|
| Diameter | 13 mm |
| Length of product | 75 mm |
| Product material | Polypropylene (PP) |
|---|
| Satisfies the requirement | IATA, ADR |
|---|---|
| Product in accordance with MDD or IVDD | IVD |
| CE certified | CE |
| Lot or serial number | batched |
| Minimum order qty. | 2000 |
|---|---|
| Pcs. / inner box | 500 |
| Pcs. / box | 2000 |
| Pcs. / pallet | 112000 |
| Depth of case | 428 mm |
| Width of case | 383 mm |
| Height of case | 175 mm |
| Case volume | 0,0287 cbm |
| Weight of case | 5,57 KG |
| EAN of inner box | 4038917280044 |
| EAN of outer box | 4038917280037 |
| Manufacturer | Sarstedt |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | N/A |
| Technical Tips | N/A |