
| Order number | 60.9922.212 |
|---|---|
| Product description | Screw cap tube, 30 ml, 80 x 27 mm, flat base, PC, with enclosed cap, 250 pcs./bag |
| Graduation | No |
|---|---|
| Cap | Enclosed |
| Type of cap | Screw cap |
| Base shape | Flat base |
| Sample volume | 30 ml |
|---|---|
| Diameter | 27 mm |
| Length of product | 80 mm |
| Product material | Polycarbonate (PC) |
|---|---|
| Colour of product | Transparent |
| Cap material | Polypropylene (PP) |
| Colour of cap | Transparent |
| Tube material | Polycarbonate (PC) |
| Satisfies the requirement | ADR |
|---|---|
| Product in accordance with MDD or IVDD | No marking necessary |
| CE certified | No CE marking |
| Lot or serial number | batched |
| Minimum order qty. | 500 |
|---|---|
| Type of packaging | Bag |
| Pcs. / inner box | 250 |
| Pcs. / box | 500 |
| Pcs. / pallet | 12000 |
| Case volume | 0,0662 cbm |
| Weight of case | 7,1 KG |
| EAN of inner box | 4038917151337 |
| EAN of outer box | 4038917027748 |
| Manufacturer | Sarstedt |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | N/A |
| Technical Tips | N/A |