
| Order number | 65.744.999 |
|---|---|
| Product description | Colour-coded inserts, for screw cap of 16.5 mm tubes, SB, colour mix (white, red, yellow, blue, green and violet), 500 pcs./bag |
| Type of cap | Codierplättchen |
|---|---|
| Suitable for | Screw caps for 16.5 mm |
| Product material | Styrene-butadiene (SB) |
|---|---|
| Colour of product | Colour mix |
| Product in accordance with MDD or IVDD | No marking necessary |
|---|---|
| CE certified | No CE marking |
| Lot or serial number | non batched |
| Minimum order qty. | 3000 |
|---|---|
| Pcs. / inner box | 3000 |
| Pcs. / box | 3000 |
| Pcs. / pallet | 972000 |
| Depth of case | 268 mm |
| Width of case | 191 mm |
| Height of case | 100 mm |
| Case volume | 0,005 cbm |
| Weight of case | 1,2 KG |
| EAN of inner box | 4038917358156 |
| EAN of outer box | 4038917358149 |
| Manufacturer | Sarstedt |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | N/A |
| Technical Tips | N/A |