
| Order number | 65.782 |
|---|---|
| Product description | Push cap, for tubes with a diameter of 10 and 11 mm, LDPE, neutral, 1,000 pcs./bag |
| Cap | Standard cap |
|---|---|
| Type of cap | Cap |
| Suitable for | Tubes Ø 10 and 11 mm |
| Product material | Low Density Polyethylene (LD-PE) |
|---|---|
| Colour of product | Natural |
| Product in accordance with MDD or IVDD | IVD |
|---|---|
| CE certified | CE |
| Lot or serial number | batched |
| Minimum order qty. | 10000 |
|---|---|
| Pcs. / inner box | 1000 |
| Pcs. / box | 10000 |
| Pcs. / pallet | 600000 |
| Depth of case | 398 mm |
| Width of case | 358 mm |
| Height of case | 175 mm |
| Case volume | 0,0249 cbm |
| Weight of case | 4,9 KG |
| EAN of inner box | 4038917084093 |
| EAN of outer box | 4038917002950 |
| Manufacturer | Sarstedt |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | N/A |
| Technical Tips | N/A |