All clear; Polycarbonate.
| Catalog # | 71234 |
| Flange O.D. | 273 mm |
| Inside Dia. | 240 mm |
| Plate Size | 230 mm |
| Overall Height | 311 mm |
| Clearance above plate | 197 mm |
| Manufacturer | Electron Microscopy Sciences |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | No |
| Technical Tips | No |