| SRT6 | |
|---|---|
| Number of rollers | 6 |
| Speed | 33rpm |
| Amplitude | 16mm |
| Maximum load | 3.0kg |
| Controls | Analogue |
| Timer | No |
| Roller size (length x diameter) | 340x30mm |
| Overall dimensions (w x d x h) | 595x255x110mm |
| Net weight | 5.1kg |
| Electrical Supply | 230V, 50Hz, 50W |
| Model | Description |
|---|---|
| SRT6 | Roller mixer, 6 rollers, analogue control, fixed speed |
| SRT9 | Roller mixer, 9 rollers, analogue control, fixed speed |
| SRT/STACK | Stacking system for rollers (4 x stack blocks) |
| Manufacturer | Cole-Parmer |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | N/A |
| Technical Tips | N/A |