
| Order number | 65.718 |
|---|---|
| Product description | Cover for Hitachi tube number 73.666 |
| Cap | Skirted push cap |
|---|---|
| Type of cap | Cap |
| Suitable for | 73.666 |
| Length of product | 8 mm |
|---|
| Product material | Low Density Polyethylene (LD-PE) |
|---|---|
| Colour of product | Natural |
| Product in accordance with MDD or IVDD | IVD |
|---|---|
| CE certified | CE |
| Lot or serial number | batched |
| Minimum order qty. | 10000 |
|---|---|
| Pcs. / inner box | 1000 |
| Pcs. / box | 10000 |
| Pcs. / pallet | 360000 |
| Depth of case | 398 mm |
| Width of case | 398 mm |
| Height of case | 300 mm |
| Case volume | 0,0475 cbm |
| Weight of case | 6,97 KG |
| EAN of inner box | 4038917083669 |
| EAN of outer box | 4038917002561 |
| Manufacturer | Sarstedt |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | N/A |
| Technical Tips | N/A |