
| Order number | 65.722 |
|---|---|
| Product description | Ventilation push cap, for tube size 75 x 12 mm, LDPE, neutral, 100 pcs./bag |
| Cap | Ventilation cap |
|---|---|
| Type of cap | Cap |
| Suitable for | Tubes Ø 12 mm |
| Product material | Low Density polyethylene (LD-PE) |
|---|---|
| Colour of product | Natural |
| Tube material | Polystyrene (PS) |
| Product in accordance with MDD or IVDD | IVD |
|---|---|
| CE certified | CE |
| Lot or serial number | batched |
| Minimum order qty. | 5000 |
|---|---|
| Pcs. / inner box | 100 |
| Pcs. / box | 5000 |
| Pcs. / pallet | 240000 |
| Depth of case | 388 mm |
| Width of case | 378 mm |
| Height of case | 215 mm |
| Case volume | 0,0315 cbm |
| Weight of case | 3,71 KG |
| EAN of inner box | 4038917083706 |
| EAN of outer box | 4038917002608 |
| Manufacturer | Sarstedt |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | N/A |
| Technical Tips | N/A |