| Speed range | 2500 to 4500rpm |
| Touch mode | Yes |
| Orbit diameter | 4.5mm |
| Tube diameter | Up to 30mm |
| Dimensions (w x d x h) | 100 x 100 x 67mm |
| Net weight | 0.55kg |
| IP Rating | IP43 |
| Electrical Supply | 100-240V, 50 60Hz, 15W |
| Manufacturer | Cole-Parmer |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | No |
| Technical Tips | No |