| SA7 | |
| Description | Vortex mixer, fixed speed |
| Speed | Fixed 2500 rpm |
| Orbit diameter | 4.2mm |
| Dimensions (w x d x h) | 135 x 215 x 78mm |
| Net weight | 3.2kg |
| Electrical Supply | 120-230V, 50-60Hz, 50W |
| Model | Description |
|---|---|
| SA7 | Vortex mixer, fixed speed |
| SA8 | Vortex mixer, variable speed |
| SA8/1 | Accessory pack (for use with SA8 only) |
| Manufacturer | Cole-Parmer |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | N/A |
| Technical Tips | N/A |