| SBH200DC | |
|---|---|
| Temperature range | 50°C to 200°C |
| Temp. stability | ±0.1°C |
| Uniformity within block at 60°C | ±0.1°C |
| Uniformity within block at max temp. | ±1°C |
| Display resolution | 0.1°C |
| Dimensions (w x d x h),mm | 310 x 280 x 115 |
| Net weight (without blocks) | 2.9Kg |
| Heater power | 2 x 150W |
| Electrical supply | 230V, 50Hz |
| Manufacturer | Cole-Parmer |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | N/A |
| Technical Tips | N/A |