
| Order number | 65.713 |
|---|---|
| Product description | Colour-coded inserts, for looped screw cap, PP, neutral, 500 pcs./bag |
| Suitable for | Product 65.712 |
|---|
| Product material | Polypropylene (PP) |
|---|---|
| Colour of product | Natural |
| Product in accordance with MDD or IVDD | No marking necessary |
|---|---|
| CE certified | No CE marking |
| Lot or serial number | non batched |
| Minimum order qty. | 5000 |
|---|---|
| Pcs. / inner box | 500 |
| Pcs. / box | 5000 |
| Pcs. / pallet | 1620000 |
| Depth of case | 268 mm |
| Width of case | 191 mm |
| Height of case | 100 mm |
| Case volume | 0,0051 cbm |
| Weight of case | 0,63 KG |
| EAN of inner box | 4038917083621 |
| EAN of outer box | 4038917002523 |
| Manufacturer | Sarstedt |
|---|---|
| Size / Rxns Number: | No |
| Protocol & Manual | N/A |
| Technical Tips | N/A |